לא קטן עליי

6 נוב

פרולוג:

לא קטן עליי. אולי רק מידה XS ואפילו S וזו תמיד תישאר קטנה עליי גם אם אהיה שטוחת בטן.
לא קטן עליי כי לכל אתגר אני נותנת את הכבוד הראוי לו. אין אתגר קטן ואתגר גדול. עצם המילה "אתגר" יש בה רמז "דק" שאנו עומדים לצאת מאזור הנוחות שלנו ומתמודדים עם משהו שיש בו קושי.

ולסיפור  המעשה:

טריאתלון גן שמואל. נתחיל מהסוף.

ב 29 לאוקטובר סיימתי את מקצה הספרינט בטריאתלון גן שמואל בפעם השניה. תיקון לחויה הבלתי נעימה משנה שעברה. סיימתי בעננים, כולי אושר ושמחה כאילו הודיעו לי שבאותו רגע מליונר דגול התאהב בשיער הג'ינג'י שלי והחליט להעניק לי פנסיה קבועה על סך 100000 שקלים בחודש עד שאפילו דשא אני לא אריח. אבל לא. לא היה מליונר. רק אופוריה ואושר זך.

לתחרות הזו, כמו גם קודמותיה, נאלצתי לשמוע כמה מקצה הספרינט זה קלי קלות. סה"כ 750 מטר שחיה, 20 ק"מ אופניים ו 5 ק"מ ריצה. "מה את עושה מזה עניין?" אמרו לי. "קטן עלייך","תעשי מקצה אולימפי" וכו'.
אני מניחה שכוונתם של(רוב) האנשים היתה טובה.אין בי טיפת כבוד לאלו שזלזלו ולכן כל מילה על כך תהיה מיותרת. אני מניחה שאותו רוב רצה להעביר לי מסר שעם היכולות שלי המקצה הזה אמור להיות שומדבר בשבילי. פיס אוף קייק. בפועל זה גרם לי לזוז באי נוחות. "קטן עליי?" זה אומר שהאתגר שלי קטן ולא ראוי? ובהנתן העובדה שהסיכוי שלי לעמוד על פודיום שווה ערך לזכיה בפייס על סך מליון דולר כנראה המאמץ מיותר.

ובכן ,לא. לגמרי לא מיותר.ההתמודדות שלי בתחרות טריאתלון היא לא פשוטה. אני שחיינית גרועה או שהפחד והטרגדיה המשפחתית משתקים אותי. ההחלטה להשתתף בתחרות בידיעה שאני האחרונה שעתידה לצאת מהמים היא לא עניין פשוט עבורי. נכון, קל הרבה יותר למצוא את האופניים בשטח ההחלפה  לאחר מכן 🙂 אבל במה שקשור לכל השאר..זה מרגיש רע ולא נעים.

החלטתי להשתתף במקצה הספרינט. אותו מקצה שבשנה שעברה סיימתי עם זנב מקופל בין הרגליים. מרגע ההחלטה הייתי נחושה לכסות את אוזניי כדי לא לשמוע קולות שעשויים לערער את בטחוני או לגרום לי תחושת אי נוחות ולהתרכז רק באלו המעודדים והמדרבנים. עבורי הספרינט היה מאתגר מספיק אך אפשרי בהחלט וידעתי שבאימונים נכונים ובניהול נכון הוא יכול לייצר לי חווית הצלחה וחויה מתקנת. וזה כל מה שרציתי. חווית הצלחה.

"ניהול" התחרות התחיל עוד ביום שלפני. רשימה מסודרת של פריטים לכל תיק. תיק לתחרות. תיק לשמירת החפצים. תיק ללינה אצל חברה. אופניים משומנים אחרי טיפול, שעון טעון ב 100%, בגדים מכובסים ונעליים (יחסית) ריחניות.

את הלילה שלפני התחרות ביליתי במחיצת חברים שעשו לי טוב על הנשמה. שילוב חברתי מצויין, ארוחה טובה וג'קוזי מפנק בהחלט הפכו את היום שלפני לחוויה בפני עצמה.

בבוקר קמתי מוקדם מספיק. עשיתי חישוב די מדוייק של זמן ההגעה עד לחניה, זמן ההגעה לאירוע, רישום, הגעה לשטחי ההחלפה, סידור החפצים וכו'. הכל תקתק כמו שעון שוויצרי. לאחר שסידור הציוד הושלם, התפניתי ללמוד את "מפת" הכניסות והיציאות למקצים השונים משטח ההחלפה. נקודת החזרה מהמים, נקודת היציאה לאופניים והחזרה לשטחי ההחלפה ונקודת היציאה למקצה הריצה. רק לאחר שצילמתי את כל האינפורמציה בראשי הרשיתי לעצמי להוריד כפכפים, לתלות משקפת על צוארי, לקחת את כובע הים ולעזוב את שטח ההחלפה בנחת.
מרגע סגירת שטחי ההחלפה ועד לזינוק שלי חלפה כמעט שעה. מירי היקרה, החברה שאצלה התארחתי, חיכתה לי בסמוך לכניסה למים. ים פלטה. בריכה של מלח! צילומים, חיוכים, הורדת לחץ ומתח ותזכורת לעצמי שלא משנה מה- אני באתי להנות.

14711446_10209464113372660_2615907403974907397_o
שריקת פתיחה. זינוק למים. התחלה מקרטעת. אני מיד נכנסת למצב של היפר-ונטילציה וחייבת להרגיע את עצמי. שוחה שחיית חזה. לוקחת נשימות ארוכות. מזכירה לעצמי שזה מרחק ששחיתי לא מעט פעמים במים פתוחים ואני רק צריכה להרגע. לאט לאט זה משתחרר ואני עוברת לשחיית חתירה. הנה, הגעתי למצוף הראשון. 200 מטר מאחוריי! ממש קצת לפניי שוחות לא מעט בנות. אני ממשיכה לשחות, מזכירה לעצמי שעליי להיות רגועה- זה המפתח להצלחה. מגיעה למצוף השלישי ואז פונה חזרה לכיוון החוף.
אני יוצאת מהמים אחרונה שדקה לפניי יצאו כמה בנות. מירי מחכה לי. מצלמת ומעודדת. אני נושמת לרווחה! השחיה הסתיימה. אפשר לנשום ואםילו מחוץ למים 🙂
אני מגיעה לאופניים, מתארגנת בזריזות ויוצאת די מהר משטח ההחלפה לכיוון תחילת מסלול הרכיבה. ברגע שאני מקליקה ומתחילה לרכוב על האופניים אני חשה באדרנלין הגועש.
אני מסמנת לי מטרה- לעקוף לפחות 10 רוכבים עם מספר אדום בגבם (צבע המקצה שלי). המטרה הזו  נותנת לי את המוטיבציה להגביר מהירות. כל עקיפה כזו נוטעת בי ביטחון ומוסיפה לתחושת ההיי שלי. אני מרגישה שאני יכולה לרכוב הרבה יותר מהר, אבל חוששת לשרוף את עצמי ברכיבה מהירה שבה אני לא מורגלת במיוחד (ככה זה שאתה גר בעיר ללא מישור..). הרכיבה עוברת לי מהר מדי וההנאה גדולה כל כך  שאפילו רוח הפנים בדרך חזור לא עוצרת אותי. עם סיום הרכיבה אני מבינה שיכולתי הרבה יותר מהר והשמרנות שלי היא זו שחסמה אותי.אבל הי! נהננתי! זה מה שחשוב באמת.

אני מגיעה לשטח ההחלפה. עוד שלוק של מים, הורדת קסדה והחלפת נעליים ויוצאת לריצה. הריצה היא תענוג מפוקפק. כבר חם למדי ופינקו אותנו במסלול שחלקו שטח וחלקו חול טובעני משהו. מסלול הלוך וחזור. די בהתחלה אני רואה רצים "אדומים" שכבר מסיימים את הריצה. אני מזכירה לעצמי שהיה מקצה ספרינט שהתחיל 10 דקות לפני המקצה שלי ובכלל זה לא באמת חשוב. מתרכזת בריצה. ממשיכה לראות רצים של הספרינט לאורך כל הדרך. לאחר 2.5 ק"מ בדרך לקו הסיום אני אפילו מצליחה לעקוף כמה רצים ולראות רצי ספרינט שעדיין לא הגיעו לקו הסיבוב. אני עובדת חזק על עצמי בראש. לא מורידה קצב. ברור לי שזה הסוף וברור לי שאין לי שום בעיה לסייים ריצה של 5 ק"מ.
200 מטר לפני הסוף אני שומעת את הרעש של שער הסיום. קונצרט לאוזניי ! אני מחייכת לעצמי מאוזן לאוזן. תיכף זה תם ונשלם והפעם בסימן חיובי עם טעם של עוד!
חברים מחכים לי בסוף המקצה, רואים אותי זורחת, מחבקים אותי ומבינים כבר שהכל עבר בהצלחה. סטגדיש!

IMG_20161029_183410.jpg

אפילוג:

אז נכון. יצאתי אחרונה מהמים. הייתי במאסף לאורך כל התחרות. אבל היי! בארון ה "לא מובן מאליו" שלי הכנסתי עוד גביע של הצלחה ועמידה באתגר שהצבתי לעצמי. סיימתי עם תחושה של עוד.

אתגר גדול או קטן?- הכל בעיני המתבונן. גם אם זה קטן- זה שלי! שחיתי, רכבתי ורצתי אותו במו רגליי וגופי.
וכמו שאני אוהבת להגיד- עד העונג הבא 🙂

תודות: למשפחתי שסובלת אותי :), למירי שאירחה, תמכה והפכה את היום שלפני לסיבה למסיבה. תודה לשגב, מיכל, דני, גיא ותמיר על ערב מענג.
תודה לכל חבריי התומכים, המפרגנים והקשובים לקיטורים שלי.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

טלי שיאצו - ספורטלי | צילום אירועי ספורט וקידום עסקים

ספורטלי - "פורטל עסקים בספורט ואורח חיים בריא", בספורטלי תמצאו "לוח אירועי ספורט" "אינדקס עסקים בספורט" וכמובן תמונות מאירועי ספורט, כתובת האתר החדש sportalli.co.il אתם מוזמנים!!

zayedetdotcom.wordpress.com/

ציידת - בלוג לאוהבי ציוד טיולים, ריצה, לעיתים ציודים אחרים וצרכנות אינטרנטית

I Run... Therefore I Am

Just another WordPress.com site

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d בלוגרים אהבו את זה: